Medal Europejski dla Usług – XVIII Edycja

3 kwietnia 2009 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia medalu europejskiego XVIII Edycji dla Usług.

Medal EuropejskiMedal Europejski jest niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem, którego celem jest wsparcie polskich produktów i usług na rynku Unii Europejskiej oraz przybliżenie idei Unii Europejskiej środowisku przedsiębiorców. Medalem wyróżniane są wyroby i usługi, które spełniają standardy europejskie. Nagroda ta jest jednocześnie rekomendacją wystawioną wyróżnionym usługom przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, Business Centre Club oraz jedną z najważniejszych dla przedsiębiorców instytucji w Unii Europejskiej – Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny. Medal Europejski przyznawany jest już od 9 lat i wśród ponad 2000 nagrodzonych nim firm są zarówno najwięksi polscy producenci, banki, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, liderzy branży budowlanej, firmy informatyczne i telekomunikacyjne, jak również mniejsze przedsiębiorstwa, znane na lokalnym rynku, czy uczelnie wyższe, a nawet media.

 

 

 

 

Goście uroczystości:

 

to 116 laureatów XVIII Edycji Medalu Europejskiego, laureaci Honorowych Medali Europejskich oraz osoby reprezentujące Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, Kanclerze Lóż Regionalnych BCC z całej Polski, przedstawiciele mediów ogólnopolskich i regionalnych.

 

Gospodarze uroczystości:

 

Marek Goliszewski – prezes Business Centre Club
Maciej Szpuner – podsekretarz stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej
Grażyna Majcher-Magdziak – przewodnicząca Komisji Weryfikacyjnej
Maciej Grelowski – przewodniczący Rady Głównej Business Centre Club
Jarosław Mulewicz – przewodniczący Komisji Europejskiej BCC (prowadzący)

 

Laureaci Honorowych Medali Europejskich:

 

prof. Anna Przecławska

Dimitris Dimitriadis – b. przewodniczący Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego

Janusz Lewandowski – poseł do Parlamentu Europejskiego

Jerzy M. Nowak – b. ambasador RP przy NATO, prezes Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego

 

Lista Laureatów